| AlexC1165 a întrebat:

Eram pe laptop cand dintr-o data de la luminozitate maxima se duce la luminozitate minima. Am incercat sa schimb luminozitatea in setari dar nimic. Am incercat si in Intel graphics properties si am dezactivat display power saving tehnology dar nu s-a intamplat nimic. Cum as putea sa rezolv asta ( folosesc Windows 8.1 )? Dau funda

Răspuns Câştigător
| pattlebass a răspuns:

Apasă fn+săgeata dreapta

| LPCTSTR a răspuns (pentru pattlebass):

Fn+săgeată dreapta reglează volumul.
Fn+săgeată sus reglează luminozitatea

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Schimbă Win pe 7, win 8, 8.1 sunt versiuni nereuşite, cu multe ddl-uri lipsă, te sfătuiesc să treci pe win 7, poate ţi se remediază problema, plus că 7 nu mănâncă atâtea resurse.

| AlexC1165 explică (pentru LPCTSTR):

Eu inca sunt pe Windows 8.1 si este mai bun decat Windows 7. Bateria este consumata mai putin, si consuma mai putine resurse decat pe 7 si are si fast boot. Si sincer, Metro UI imi place foarte mult. E adevarat ca Windows 8 era mai buguit, dar 8.1 a rezolvat problemele.

| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexC1165):

Te contrazic TOTAL.
Într-un chestionar făcut cu câţiva ani în urmă, aprox. 70~80% dintre oameni, au spus că windows 8 respectiv 8.1 sunt versiuni nereuşite, TOCMAI pentru că mănâncă extrem de mult resurse faţă de 7, se mişcă extrem de greu iar iar interfaţa arată oribil şi nu e menită pentru calculatoare, mai exact pentru telefoane etc., dar nici pentru ele.
Zic asta pentru că am căzut în păcatul de a instala Windows 8.1, doar pentru acel look nou, total diferit de 7. În cele din urmă am revenit la îndrăgitul Windows 7, pentru ăa 10 nu este compatibil cu placa video.
Treci la 7 dacă vrei să scapi de probleme, versiunea care a mulţumit miliarde de oameni.

| AlexC1165 explică (pentru LPCTSTR):

Eu am folosit Windows 7 pe un laptop vechi de 5 ani si a mers bine. Dupa ce am instalat Windows 8.1 pe acelasi laptop lucrurile au mers cu 10-15% mai bine. Laptopul meu nu este touchscreen, dar chiar si asa, imi place interfata metro ui si designul modern. In fiecare versiune de Windows am avut doar classicul desktop ( am folosit XP, Vista, 7, 10 ). Am folosit si Windows 10 dar am ramas la 8.1 deoarece e ceva mai diferit si, sincer sa fiu, imi place mai mult + are functii utile ( splitscreen-ul dintre aplicatii, Microsoft store, fast boot, etc. ). Sincer n-as schimba Windows-ul acesta cu altul + ca am rezolvat problema cu luminozitatea. Si sincer, dupa o utilizare de 2 saptamani pot sa zic ca e mai stabil decat Windows 7. Apropo, poti sa-mi trimiti link-ul cu acel chestionar?

| AlexC1165 explică (pentru LPCTSTR):

Https://www.mygarage.ro/software/181646-windows-7-vs-windows-8-a.html Uita-te la acest articol de la mygarage si vezi ce sup oamenii despre Windows 8.1

| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexC1165):

Am observat cu foarte mare satisfacere ultimul comentariu in care practic imi descrie toate experientele mele cu Windows 8.1

| Cumvreu a răspuns:

Salut poți caută pe YouTube aici nu cred ca te pote ajuta nimeni eu așa fac caut Pe YouTube succes

| AlexC1165 explică (pentru Cumvreu):

Am cautat sieu pe YouTube pentru un rezultat, dar fara nici un succes.

| MitikA431A1 a răspuns:

Mie pe Youtube mi se intampla asta pe telefon după ceva timp e de la Youtube daca acolo ti se intampls