| NatanBucurești a întrebat:

Este vorba de processor-ul: Intel core 2 duo E6550 am comandat un cooler cu pastă termoconductoare deja pe el, pentru că cooler-ul existent este defect, are ceva dacă vine el cu pasta deja pe el, și mai e ceva trebuie să șterg pasta veche de pe processor nu? Se poate șterge pur și simplu cu un șervețel? Când pun cooler-ul cu pasta ce-a nouo

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Se sterge cu alcool tehnic (alcool izopropilic). Dar daca nu ai asa ceva (se gaseste la magazinele de componente electronice) poti incerca cu spirt.