| Stef070 a întrebat:

Am un procesor Intel pentium dual-core de 1.6 ghz si merge tot asa intre 70-90 grade C si nu stiu sigur daca trebuie sa ii pun pasta termoconductoare noua(nu am pus niciodata asa ceva si nici nu stiu daca a avut vreodata procesoru pus asa ceva) sau sa i-au un cooler nou... normal din cate stiu un procesor Intel trebuie sa mearga la 40 de grade C cam asa dar totusi sper ca voi cei care va pricepeti o sa imi dati un raspuns bun happy
Multumesc.

4 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Hai ca te ajut eu daca ai scos cooler de pe placa ai facut rau pentru ca pasta termoconductoare nu mai are efect ia-ti alt cooler cand al cumperi are pasta termoconductoare ai grija cum al montezi daca este pe suruburi trebuie stranse egal pentru a avea rotatiile bune sper ca te-am ajutat

| robert35 a răspuns:

A si altceva vezi pe placa seria coolerului ar trebui sa fie langa el este foarte imortant

| k3R0seN a răspuns:

Dul la un service nu te baga tu unde nu stii!

| Stef070 explică:

E rezolvat, i-am schimbat pasta termoconductoare, am pus alta noua, acum nu mai are probleme cu temperatura.