| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!

Eu am acasa un dezumidificator Homer si nu se mai aprinde acea luminita albastra ca sa functioneze, se aprinde doar luminita aceea rosie, care ar putea fi cauza? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Poate ca e cuva plina cu apa,zic si eu, daca ai dezumidificator, asta inseamna ca a venit si cu un manual, deci consulta manualul, vezi ces cu ledurile alea ce semnifica fiecare.
O avea stiu si eu un sensor ion cuva aia unde se stringe apa si ala poate opri functionarea sa nu dea apa pe jos.
Dar ar putea fi si alte probleme.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatati sa puneti modelul sau un link cu produsul. Asta este ca si cum as spune "Am un BMW, ce turbina imi trebuie?".
In aceasta situatie imi pot doar da cu presupusul si sa iti spun ca detecteaza aerul ca fiind destul de "uscat" asa ca nu are de ce sa ruleze.