| iulianiasi a întrebat:

deci cand restartez pc-u ramane asa, lumina rosie de la maus nu se mai aprinde doar cea albastra, si se aude ceva in unitate, ce ar putea fi? dau fundoi si 1 vot

6 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

CE anume se aude în unitate?
Porneşte coolerul de pe procesor? Placa video?
Hai şi tu cu mai multe detalii, nu de astea cu luminiţa de la mouse laughing că-s irelevante.

| iulianiasi explică (pentru ovidius):

Pai cred ca de la hard se aude
si nu stiu ce are, ca nu se mai deschide nici monitorul

| radumarius0401 a răspuns:

Scoate bateria de la placa. laso 5 min scoasa. si bag-o din nou!
daca merge anunta-ma!
ii poti baga si un sistem de operare! inoieste-l!
tot odata foloseste restartul doar daca e nevoie absoluta maxim de 2. 4 ori pe zi. si atunci daca ai probleme grave cu el. nu doar pentru faptul ca merge mai greu!
bafta!

| iulianiasi explică (pentru radumarius0401):

Pai acum vreau sa instalez alt windows dar atunci cand trebuie sa dau restart merge sa-l instalez?

| iulianiasi explică (pentru radumarius0401):

Ce e aia bateria de la placa?

| Burn0ut a răspuns:

Orice ar fi, iti recomand sa il duci la un specialist in calculatoare. Daca calculatoril nu a fost deschis(interiorul) de 1-2 ani ar putea fi plin de praf(am patit-o si eubig grin) asa ca te sfatuiesc sa il duci la curatat si la o scurta verificare. Sper ca ti-am fost de folos.