| qFloriN a întrebat:

eu am un pc cu urmatoarele cerinte : -
- procesor : celeron dual core e3200 2.40
- ram : 2gb
- placa video am pci ddr2 si vreau sa o schimb,
Imi pot pune o placa Ati Radeon 3850 hd, ma refer daca suporta pc-u meu si placa e ddr 3 si eu am 2, pot pune aceasta placa?

Răspuns Câştigător
| maxb a răspuns:

Nu conteaza ce placa de baza ai. Conteaza doar sa aiba PCI-Express. Tipul de memorie nu conteaza deloc.Mai pe scurt poti cumpara orice placa video vrei tu cat timp are PCI-Express ca interfata (adica toate au aceasta interfata)

3 răspunsuri:
| hypentakill a răspuns:

Conteaza placa de baza.

| qFloriN explică:

Nu stiu ce placa de baza are, poate sti dupa numele unitatii ce placa are: modelul este fujitsu Siemens C5753

| qFloriN explică:

Mersi :d