| FleshUl a întrebat:

Exista vreo aplicatie in care iti poti controla televizorul chiar daca acesta nu e Smart? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Exista mai multe chiar happy Cuta tv remote pe playstore sau appstore ( nu ai mentionat ce tip de telefon ai ) si vei gasi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peel Remote, o găseşti pe Magazin Play, eu o am pe Samsung S4 şi merge bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, printr-un telefon cu irda, infrarosu, ca sa iti poata controla televizorul fie el si unul vechi. + Aplicatia peel smart remote.

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin0608 a răspuns:

Exista o gramada de aplicatii insa ai nevoie ca telefonul tau sa aiba sensor irda, exact ca telecomenzile. Totusi iti poti transforma televizorul in smat tv cu un tv box.
Uite aici unul:
https://www.media-max.ro/review-tv-box-mxq-pro-4k-cu-android-6/
Modelul asta il gasesti pe olx sau ocazii la aproximativ 200 de lei.