| franciscintaiul a întrebat:

exista vreun program care sa citeasca ce scriu? Adica sa fie o voce care sa reproduca ce scriu (dar nu ca cea din google translate)? sau ceva de genu?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

AaSalut, ai putea sa cauti pe net text to speach sau sa folosesti o optiune de la windows ease to access sau ceva asemanator ca sa il faci pe windows sa vorbeasca pentru tine. O gasesti la toolurile pentru persoanele cu vederea mai slaba.

| einsteinchen a răspuns:

In ce limba sa citeasca?

| franciscintaiul explică (pentru einsteinchen):

Romana laughing

| einsteinchen a răspuns (pentru franciscintaiul):

Ti-a raspuns deja OnurQwssay1987: Ivona.
Chiar si dl. Buhnici vorbeste de bine despre soft: http://www.buhnici.ro/......a-android/

| OnurQwssay1987 a răspuns:

IVONA am auzit ca e cel mai bun; poate citi cu accente din diferite limbi, printre care se numara si romana. Il poti descarca, dar versiunea trial e de 30 de zile. Sau il poti folosi direct de pe site(are limita la caractere). Trebuie doar sa alegi limba.
PS: Trebuie sa scrii cu diacritice.