| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Funda :) Am primit de la RCS&RDS la un abonament un telefon Allview A5 Ready http://www.specificatii.com/gadget/allview-a5-ready/
totul este bine si frumos, in afara unui lucru, bateria se descarca in nici 2 ore, nici macar 1:30h cu luminozitate pe minim, fara date mobile, fara auto sync, practic doar wifi. ceea ce mi se pare absolut scandalos. inteleg ca are baterie de 1.4Ah dar sa se descarce atat de repede nu este normal deloc, chiar si pentru o baterie cu capacitate asa de mica. aplicatii care ruleaza in fundal am: Skype, Facebook, Messenger, Whatsapp, My tom, Battery doctor si procesele de sistem.
Imi puteti spune, va rog cum rezolv problema asta cu durata de viata a bateriei?

2 răspunsuri:
| Barta_Valentin_1998 a răspuns:

Poti merge cu el la garantie, nu prea ai cum sa rezolvi problema asta, dar oricum daca stai constant pe el e destul de normal sa se descarce repede, pentru amperii aia, nu stiu ce sa zic. O modalitate ar fi sa-ti iei o baterie portabila.

| blajvlad a răspuns:

Telefonul poate fi defect daca mai e in garantie schimba-l sau se mai gasesc bateri de vanzare