| Trivium a întrebat:

i-am facut overclock la procesor am un procesor Intel e3300 si o placa de baza asrock g31m-s dupa cum am spus am facut overclock la procesor de la 2.5 ghz cat avea initial la 2.8 ghz pe net spune ca poate ajunge lejer si la 3.2 ghz fara probleme mie unu nu imi da voie mai mult de 2.8. Acum iata si intrebarea mea dc in bios imi spune ca am 2.8 ghz si in alte programe gen cpu-id imi spune ca am 1.3 ghz? acum pe cine sa cred?

1 răspuns:
| maxb a răspuns:

Verifica in BIOS sa ai dezactivata functia de SpeedStep.Cel mai ok ar fi sa descarci si sa rulezi Prime95 si in timp ce ruleaza sa vezi la ce frecventa lucreaza.