| DoctorUtoniu a întrebat:

I-mi poate spune si mie cineva un procesor bun pana in 250 lei compatibil cu placa de baza Intel DG31PR?

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Ce vrei tu este aproape imposibil.
Eu personal n-as face upgrade pe o placa cu socket 775.
La 250 ron poti sa achizitionezi un Intel celeron, asta daca mai gasesti procesoare single core fara sa faci comanda.
Poti opta pentru un Intel core quad sau core 2 duo, dar depaseste lejer 250 lei!
Repet, la 250 lei poti achizitiona doar un Intel celeron...

| SilviaDulcik a răspuns:

Gasesti Q6600 sau Q8200 la 200 lei la mana a doua-a, cauta pe forum, intreaba lumea. Sigur gasesti macar un E5200 pe la 120 lei.