| anonim3264 a întrebat:

imi apare in bara jos la calculator gen "instal updates" ce inseamna s obligatoriu funda big grin

12 răspunsuri:
| thekillerboyka a răspuns:

Windowsul tau e programat sa isi faca update-uri la utilitarele de securitate,(utilitare jalnice) iti recomand sa dezactivezi automatic update si sa iti iei tu un anti-virus free.
Control panel-> System and security-> Windows update, in stanga gasesti : change settings si selecteaza never check for updates si apesi OK.

| pozeanimate a răspuns:

Update=antipiraterie

| ovidiu8msn a răspuns:

Ignora. Majoritatea updateurilor sunt de tot rahatul. Mai mult te incurca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ovidiu8msn):

De unde ai ajuns tu la concluzia asta? Actualizarile sunt menite sa-ti faca sistemul de operare mai stabil nu sa "te incurce"

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu are licenta la windows.De asta il incurca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai el nici nu stie ce e ala "windows updates". Si oricum nu ai nevoie de licenta pentru a instala actualizari.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-ai inteles. Odata cu actualizarile se verifica si w. Daca nu ai licenta iti intra Genuine.Am patit asta.Se face desktopul negru. Oricum este si un program pentru scoatere Genuine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai eu unul imi aleg manual ce actualizari sa descarc/instalez si evit "Windows Genuine Advantage". In rest, fac actualizari in voie chiar daca n-am licenta.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu.De cand am patit-o mi-am luat licenta la w.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat si eu update, ca tot omul. S-a reparat o eroare micuta si s-a dus naibi toate culoriule in timpul jocurilor. Oceanul era rosu, iarba mov, ..etc

| GunsNRoses a răspuns:

Ar putea fi update-urile pentru windows. Nu sunt obligatorii dar necesare pentru buna functionare a sistemului de operare.Dar daca ai windows "piratat" nu ii da update ca o sa ai probleme. Daca e original da-i instal daca vrei.

| dianadiddy24 a răspuns:

Probabil un program instalat in calculator vrea sa se updateze (sa functioneze cu o varianta mai noua, imbunatatita) si iti da mesaj ca sa te informeze