| CosminGK a întrebat:

Imi puteti recomanda un cooler pe aer sau pe apa, sa fie ok pe un I7 9700k? Si sa se potriveasca intr-o carcasa Aerocool Cyclon RGB. multumesc. Tin sa mentionez ca pe viitor vreau sa-i fac OC si vreau sa iau acum ceva ok, ca sa nu mai iau altul cand o sa-i fac OC ul

5 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Aer:
Noctua NH-D15
Apa:
Corsair Hydro Series H150i Pro RGB
Acestea-s recomandate pentru varianta cu K a procesorului tau.

| CosminGK explică (pentru nicu991):

Stiu de ele, da eu m-a intrebat ca sa minintre si in carcasa.

| nicu991 a răspuns (pentru CosminGK):

Racire pe aer nu prea se gaseste pentru procesorul ala pe inaltimea de 155mm cat poate carcasa. Cel mai bine ar fi s-o schimbi, altfel esti limitat la racire cu lichid pe 240mm.

| Catalin77945 a răspuns:

Pai poti cauta unul pe pc garage si gen sa intrebi un specialist, ca de aia e acolo sa te ajute si dupa vezi mai departe ce si cum.

| CosminGK explică (pentru Catalin77945):

Am dat la mesaje la ajutorul ala de mi s-a urat. Nu raspunde nimeni. Doua zile tot stau si dau