| nicaseby a întrebat:

Imi puteti spune daca aceasta placa video necesita o alimentare separata? https://www.pcmall.ro/......8-bit.html
Am o sursa de 280w si vreau sa stiu daca ar duce aceasta placa, in momentul de fata am o placa video GT 730 2GB care se alimenteaza direct din placa de baza si n-am probleme cu sursa.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sursa separata in principiu nu, dar nu pui 750 Ti in 2018, ce mama naibii! Unde mai pui ca pretul ala e absolut ridicol. Atit erau cand au aparut, asta cu vreo 4 ani in urma (posesor de 750 Ti aici, fix cand a aparut mi-am luat, inca o am).