| Pui_Alinsorin_1989 a întrebat:

Imi puteti spune va rog un laptop Asus pe care MineCraft-ul sa ruleze fara lag? Multumesc anticipat. Si sa nu fie prea scump.

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Http://www.intend.ro/notebook-asus-15-6-x55u-sx015d/

Costă 1289 lei la Intend. Dacă nu ști, Intend are toate componentele de calculatoare de pe piața românească. Toate „obiectele" de la Intend au prețul corect și sunt de calitate. Sediul e în Cluj.

Pentru Minecraft nu îți trebuie ceva performant. Acest laptop nu e slab, dar eu zic să-ți iei unul mai bun, ca acesta :

Notebook Asus 15.6' K55DR-SX121D, HD LED Glare(1366x768), AMD Quad Core A8-4500M 1.9 GHz, 8GB DDR3 1600MHz, 500GB HDD, AMD Radeon Mobility 7640 1GB GDDR3, DVDRW, WLAN 802.11N, Gigabit LAN, USB3.0, HDMI, Card Reader, 0.3 Mp webcam, Baterie6 celule, Free DOS

E mult mai bun.

INFORMAȚIE IMPORTANTĂ!

Laptopurile NU sunt pentru jocuri. După câțiva ani (depinde cât te joci) sistemul te răcire se poate defecta și vor sacada și cele mai slabe jocuri.
Dacă nu te joci mai mult de 2 ore nu se va întâmpla asta. Eu zic să-i faci pauză des. (de ex. 1 oră acum, pauză minim 10 minute, apoi încă o oră...).

Până la cât urci prețul?

| Gabitzu246 a răspuns:

Da adevaru este ca iti trebuie tehnologie avansata ca sa joci minecraft, eu panarama asta de joculet l-am jucat pe un PC de acum 7 ani si merge fara nici o problema.

| FvLaD123 a răspuns:

Iti pot spune doar ce specificatii trebuie sa ai.Procesor dual core, RAM 2 GB si Video 512 MB.