| amazonul11 a întrebat:

imi puteto spune ce putere are acest procesor http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/fx-6300-35ghz-box adica "erg jocurile ca pe i3 i5 i7 etc va rog spyetimi

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Jcourile tin de placa video mai mult decat de procesor...

| TwiSt1997 a răspuns:

Acest procesor este intre un i3 bun si un i5(mai aproape de i5),daca ai o placa video bunicica, iti merge orice joc full hd pe ultra.

| amazonul11 explică (pentru TwiSt1997):

Am placa video de 1 sau 1.5 gb se numeste nVIDIA geforce gt 250 deci ar merita sa imi iau procesorul de mai sus?

| TwiSt1997 a răspuns (pentru amazonul11):

E slabuta placa video.Ar fi bottleneck.Cu fx 6300 si cu gtx 750 ai juca orice joc pe ultra, full hd.