| georgehbk a întrebat:

incerc sa instalez windows 7 dar dupa ce zice "windows is loading files", imi apare imaginea albastra de la windows7 si ramane asa. cd-ul este bun, au mai instalat niste prieteni de pe el si a mers. de la ce e?

6 răspunsuri:
| Sammy2219 a răspuns:

Asa mi se mai imtampla si mie si mi-am schimbat window-sul si nu a m-ai facut asa

| georgehbk explică (pentru Sammy2219):

straight face

| d3men7zel a răspuns:

Incearca alt cd daca tot asa face e posibil sa fie hdd happy funda

| soul2soull a răspuns:

Salveaza ce poti de pe hard disk si sterge partitiile tot si repartitioneaza windows 7 va crea inca o partitie de 100 de mega (windows 8 de 300 MB) in care windowsul va stoca fisierele de boot poti face asta cu paragon sau active boot disk dupa care va merge sigur daca ai laptop o versine neatinsa dewindows 7 nu va merge mai ales daca ai laptop nou fiindca windows 7 nu stie de unele drivere de sata si SSD cauta o versiune modificata de "baieti" cu drivere de sata mai mult nu zic ca nu am voie big grin

| georgehbk explică (pentru soul2soull):

Am pc. se blocheaza inainte sa aleg partitiile.

| soul2soull a răspuns (pentru georgehbk):

Intra pe el cu paragon (boot cd) si refa partitiile nu uita ca C-ul sa fie partitie activa