| MitzaaRulzz a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Cand incerc sa instalez pe PC windows 7, dupa ce ii dau boot from dvd, imi zice *windows is loading files* si apoi, cand se incarca 100%, imi da un blue screen cu eroare. Am incercat cu mai multe dvd-uri, inclusiv de pe stick, dar nu a mers.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce cod ai în acel bluescreen.De regulă ecranele albastre apar atunci când exista probleme hardware, de cele mai multe ori hard-uri cu bad, sau chiar erori de memorii ram.
înnainte de a mai încerca sa reinstalezi windoza verifică starea tehnică a componentelor pc-ului.Un cd bun ar fi Ultimate boot cd.Detalii despre acest cd găsești ușor pe google.Succes

| KodrutZ a răspuns:

Si vrei sa ghicim noi ce mesaj de eroare da?

| MitzaaRulzz explică (pentru KodrutZ):

0x0000005c (0x0000010b,00000001,0x00000000,0x00000000)