| Teodoralexandru a întrebat:

incetineste sau mareste viteza calculatorului, un ram de 256 mb alaturi de 3 rami de cate 1 gb?

Răspuns Câştigător
| RaraSeeDY a răspuns:

Buna Teodora. Ori ce ram adaugat in plus, cat de mic ar fi el, mareste viteza cat de cat. Incearca sa iti iei placutele de rami cat mai mari deoarece Calculatorul nu citeste in totalitate ramul. De exemplu daca ai 4 gb RAM, iti v-a citi 3, 88 GB Ram. Dupa cum am inteles la tine din 3 GB, 256, iti v-a citi in jur de 3 240 - 3 244 happy Succes