| XxAlexandruxX a întrebat:

Iphone 5 are procesor quad core dar ce frecventa?

10 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

IPhone 5 are urmatorul procesor. Apple A6 Dual-core 1. 6Ghz.

Răspuns utilizator avertizat
| eucumine010 a răspuns (pentru adrianboss2011):

Da, e probabil sa fie 1. 2GHz, my bad. Oricum e Dual-Core si se numeste A6, nu A5. Avand in vedere ca cei de la Apple nu specifica niciodata frecventa si ram-ul trebuie sa asteptam sa faca lumea un review la el cand va iesi pe piata. happy

Răspuns utilizator avertizat
| ady13boss_9568 a răspuns:

Da este un quad-core A6 la 1.2 ghz dar in america se considera dual-core... asa am auzit big grin As vrea sa imi iau si eu iPhone 5 ...am crezut ca nu mai iesi si am luat iPhone 4s ..asta e si daca te intereseaza ram-ul iPhone-ului 5 este de cel putin 1 Gb funda. ceva?

| XxAlexandruxX explică:

In fine mie iphone-ul mi se pare un gadget pe care nu se merita banii oh go on

| 1997biju a răspuns:

LOL : Samsung galaxy s2 si s3 sunt mai bune

Răspuns utilizator avertizat