| DoarSteff a întrebat:

M-am decis sa-mi iau un Sony PlayStation 3 500GB Super Slim Console (2013) dar cand am cautat Ps3 Card Memory (pe www.amazon.co.uk) am gasit doar pentru psp, ps vita si ps2. Scuze dar nu sunt un geniu in ps. Eu nu mai inteleg. Nu necesita memory card la salvari in jocuri? Scuze pentru cum am formulat intrebarea... Dau FUNDA...

Răspuns Câştigător
| ZethKode a răspuns:

Salut! PS3-ul nu necesita memory card pentru a salva jocuri. El are un Hard Disk unde le salveaza (250, 500 gb). PS3-ul nu numai ca salveaza jocurile dar le si instaleaza pe HDD deoarece daca nu ar face asta, loading time-urile ar fi foarte lungi si nu ar avea performate asa de bune. Jocurile se pot sterge la fel ca si salvarile pentru a juca unele noi (in caz ca ai un HDD mic). Pe langa asta se pot cumpara si HDD-uri externe de 250-500 gb care se conecteaza la PS3 cu USB. Daca vrei, adauga-ma la prieteni pentru mai multe nelamuriri (aici dar si pe PS3, daca iti iei, am acelasi nume). Bafta!

| DoarSteff explică (pentru ZethKode):

Bine te voi adauga la prieteni sa ma ''pui'' si pe mine ''la curent'' ok? laughing

1 răspuns: