| ady_3580 a întrebat:

Salut.TPU
Ma jucam mondialmt2 si dintr-o data mi s-a blocat pc-ul si mi-a aparut tot linii pe ecram
Dc imi apare tot linii?
Dau funda garantat!

Răspuns Câştigător
| SecretColors a răspuns:

Deci in final m-am gandit care e problema si stiu ca este o problema din cauza ca hardiskul tau e foarte fragmentat ca sa nu te mai chinui roaga pe cineva sa iti instaleze windowsul vei scapa de tot si va fi ok daca contiuna sa apare e de la placa video si incarca sa il duci la reparat daca iti apare dupa ce instalezi windowsul speer ca te-am ajutat Succeswinking funda?

11 răspunsuri:
| SecretColors a răspuns:

In intrebarea ta tot ce am inteles ca te jucai un joc asa bun si iti aparea lini te rog sa descri acele lini ca sa putem sa discutam daca nu imi explici nu avem de unde sa stim ce sunt cu acele linii deci detaliaza corect la urmatoarea intrebarewinking

| ady_3580 explică (pentru SecretColors):

Pai cum sa iti zic imi apar asa linii in jos pe coloane nu peste tot ..nu stiu cum sa iti zic

| Blade82 a răspuns:

Iti apar linii si inainte sa intre in Windows? Adica se vad acele scrisuri din faza de bootare?

| ady_3580 explică (pentru Blade82):

Da si cand apas pe butonul sa pornesc pc-ul si atunci imi apar linii din alea

| SecretColors a răspuns (pentru ady_3580):

Dar poti descrie linile alea ce fel de lini ce scrie acolo

| ady_3580 explică (pentru SecretColors):

Pai sunt linii de vreo 2 cm. si is colorate.:d si cand fac cu mausul se sterg asa si dispar ca nu prea vad ce scrieti...

| ady_3580 explică (pentru SecretColors):

Pai is linii colorate de vreo 2 cm...

| SecretColors a răspuns (pentru ady_3580):

Chestia asta poate fi ca windowsul boteza ceva sau ca monitorul tau sa aiba vreun pixel mort sau probleme la placa video deci incearca totusi sa il chemi pe cineva sa iti bage windowsul daca til baga si tot iti apar poate fi de la vreun pixel mort sau placa video depinde nu miai detaliat corect ca sa iti spun exact dar iti spun aproximativ din ce am inteles si ce miai explicat u bafta incontinuare

| Blade82 a răspuns (pentru ady_3580):

Fa o verificare asa sa fi sigur al cablului care duce la monitor. Am mai patit sa nu fie introdus bine si sa nu faca contact.

| BruteE a răspuns:

Iti apar linii deoarece ai fortat hardul...am avut si eu la vel numai ca au fost colorate. Sper sa te ajute, pentru ca ar trebui sa iti repari calculatorul sau sa itit schimbi hardul video, sau in cel mai des caz trebuie sa iti updatezi video cardul! Eu atata stiu sper sa te ajute.Cauta pe Google cum sa iti updatezi video cardul!winking

| nunuboss a răspuns:

Vezi sanuti faca figuri placa video. poate sa fie si aia