| Daniel235 a întrebat:

Merita sa iau un fx 6100 sau fx 4300?
Am auzit ca acel fx 6100 ar fi un fail de la amd, si fx 6300 ar fi cu 60% mai performant, dar nu ma prea pricep la amd.

3 răspunsuri:
| OanaAlexandra123 a răspuns:

Fx 6300 sau chiar fx 8350

| Vasile_Ilie_1996 a răspuns:

Depinde ce buget ai, da ce mai buna alegere ar fi 6300

| SilviaDulcik a răspuns:

60% e mult spus, adevarul este ca intr-adevar FX-6300 este mai puternic cu ~25% fata de FX-6100.
Detin FX-6300 si m-am interesat destul de mult in trecut.
Dar sincer nu merita sa cumperi AMD acum. Mai bine te indrepti spre un Intel i3 Haswell sau Skylake sau chiar mai bine te duci spre i5, chiar daca te costa mai mult.
Mai bine dai mai multi bani acum decat sa iti dai pumni in cap mai tarziu.