| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumpărat un laptop Asus, iar acesta are o problema. Nu merge touchpadul deloc. Are Windows 10 si nici nu il recunoaște. Funcția fn si f9 nu merge. Va rog ajutați-mă, ce drivere am nevoie, ce sa fac da-ti-mi linkuri va rog

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Ce model de Asus este?
Pe site-ul lor oficial gasesti driverele pentru touchpad.
Legat de F, sa nu cumva sa fie o problema la tastatura.
Tot pe site gasesti ajutor.
Scrie-mi modelul exact si te ajut eu.

Seara buna!

8 răspunsuri:
| danielvlad3 a răspuns:

Asus F751LD. Mulțumesc pentru atenția acordată Roxin

| danielvlad3 a răspuns (pentru Roxin):

Asus F751LD. Mulțumesc pentru atenția acordată Roxin

| Roxin a răspuns (pentru danielvlad3):

Http://www.asus.com/es/supportonly/F751LD/HelpDesk_Download/
Aici ai toate driverele necesare si oficiale. Selectezi tipul tau de procesor, sistemul de operare si te pui pe descarcat. Dupa ce instalezi tot ce e necesar, dai restart si ar trebui sa mearga.
Alta chestie...vezi sa nu cumva sa fie dezactivat touchpad-ul. Fn+F9.

| danielvlad3 a răspuns (pentru Roxin):

There is a problem with this Windows installer package. A program run as part the setup did not finish as expected. CE SA FAC? Ce se intampla?

| Roxin a răspuns (pentru danielvlad3):

Laptopul e nou? Daca da, mergi cu el la garantie pentru ca se pare ca are probleme grave. Nu e normal sa faca asa.

| danielvlad3 a răspuns (pentru Roxin):

Da, este nou. Nu are garanție din păcate. Am instalat ceva parca numit synaptics iar cand apăsam pe fn+f9 imi apărea doar touchpad disabled, nici cum enabled

| Roxin a răspuns (pentru danielvlad3):

Pai mai apasa o data. Asa o activezi. Cand apesi si vezi ca e disabled, mai apesi o data pentru enable.
Este nou si nu are garantie? Cum vine asta?
In fine...important e ca merge touchpad-ul si ca si-au revenit tastele.

| danielvlad3 a răspuns (pentru Roxin):

Este adus din alta țara. Am rezolvat mersi