| alexAlexalex9991 a întrebat:

Mi-am cumparat un televizor Samsung smart tv 1080p, este modelul UE32J5200, dar nu stiu ce refresh rate are, adica cadrele pe secunda.
M-am hotarat sa-mi cumpar un ps4 si as vrea sa joc jocurile gen battlefield la 60 fps, dar, din cate am vazut eu, videoclipurile de pe youtube nu mi le reda la 60 fps ci pe la 30 fps.
Trebuie sa precizez ca are game mode.
Inca nu sunt hotarat daca sa-mi cumpar ps4 intrucat nu stiu daca reda la 60 fps.
Daca stiti cumva cum pot afla cam cate fps are va rog sa-mi spuneti.
Multumesc!

1 răspuns:
| HaatzGion a răspuns:

Sincer nu am intalnit tv care sa nu aiba refresh rate macar 60 de hz, pana si pe televizoarele alea clasice gen 4:3 aveam 60 de fps pe ceva Nintendo wii. Am si eu tv de la Samsung nu stiu ce model si merge in 60 de la playstation