| oFataAnonimaa a întrebat:

Mi-am luat o boxa portabila si intrebarea mea este ce anume e optiunea line-in si cum se aplica?

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Pe line-in poti lega la boxa alte dispozitive care redau sonor, de exemplu un telefon mobil. Pentru a face acest lucru ai nevoie si de un cablu care are doua mufe de casti la ambele capete, un capat in boxa si celalalt in telefon in loc de casti.

| tintareco a răspuns:

Boxa e cu amplificator sau fără? normal ar trebui să poţi să ataşezi la line in o altă boxă cu aceleaşi caracteristici şi o mufă jack, uneori un set de căşti.