| Serban_Miculescu_1995 a întrebat:

Salut TPU. Mi-am luat zilele astea o carcasa Aqirys Canopus am o placa de baza AS ROCK B460 PRO4 si un procesor i5 10400F. Nu pot sa imi dau seama ce cooler pentru procesor pot lua sa intre in carcasa sa pot sa o inchid frumos? Eu m-am gandit la un Cooler CPU Deepcool Gammaxx 400 V2 Red dar nu imi pot da seama daca incape

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Carcasa aceepta placi video pana la maxim 330mm lungime, si coolere de maxim 160 mm inaltime.

Thoroughly protected by a magnetic dust filter, the all-black interior of CANOPUS is ready to host the latest hardware, ranging from ATX motherboards and 330 mm long graphics cards to 160 mm height CPU coolers.

Iar coolerul are 155 mm, deci e numai bun (ca si dimensiuni).

https://www.deepcool.com/product/cpucooler/2019-11/7_12723.shtml

In ce priveste puterea de racire, e acceptabil, cu 64.5 CFM poate duce cu brio un 10400F