| vasyuey96 a întrebat:

mi-am reinstalat window-ul, dar nu imi merge sunetul. am incercat o gramada de drivere, dar niciunul nu mi-a rezolvat problema. ce trebuie sa fac? cred ca an placa de sunet incorporata.

5 răspunsuri:
| Sebastian11x1 a răspuns:

Verifica in bios sa ai activat onboard audio, banuesc ca e ac97 audio

| BigBadSheep a răspuns:

Încearcă SiSoft Sandra - program de informaţii despre componentele calculatorului. Aşa poţi descoperi care este tipul plăcii de sunet şi poţi găsi apoi driverele exacte.

| fldany2013 a răspuns:

Daca internetul iti merge este ca si rezolvat intra pe siteul mes drivers :http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=29 SI AICI TE DUCI PE
Lancer la détection(JOS) DESCARCI PROGRAMUL(MA CONFIG)(IL INSTALEZI) SI DUPA INTRI DIN NOU PE SITE SI CAND DAI
Lancer la détection AR TREBUI SA-TI DEA DRIVERELE CARE NU LE AI IN PC... funda?

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Salut! S-ar putea sa ai placa audio arsa in cel mai rau caz. Daca spui ca ai incercat toate driverele, oricum cel mai bine este sa il duci la un specialist sa-ti dea verdictul. Funda?

| cdanisor a răspuns:

Daca inainte a mers 100% sigur nu ai instalat tu ce drivere trebuie urmeaza pasii: Control Panel -> Device Manager -> Sound, Video and Game Controlers, Other sau Unkown (cauta icoane cu? galben)-> Proprieties -> Details -> Hardware Ids -> Copy ID-ul -> cauta pe google vei gasi exact ce placa de sunet ai, apoi cauti drivere pentru placa aia si le instalezi.