| Cdk_Robert_1999 a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul, mi-am bagat windows 7 ultimate,dar am o problema la sunet,orice as asculta,si pe youtube,si la jocuri se aude un bazait,am incercat sa schimb castile,dar tot la fel,sa fie de la placa audio? Pe windows XP se auzea chiar bine!
Va rog sa ma ajutati, dau funda!
P.S. Am instalat si Realtek si ..la fel!

7 răspunsuri:
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Ia-ti driverul corespunzator placii tale de baza scrie pe google modelul si sound cardhappy

| Zdog a răspuns:

Si eu mi-am instalat Windows 7 Ultimate si am acceiasi problema ca tine sad

| gelu1970 a răspuns:

Prostia cea mare ca ai pus o versiune "greoaie" pe un pc ce avea xp.
partea cu sunetul poate veni de la instalarea unui driver necorespunzator.
ideal ar fi fost un home basic sau home premium pentru un pc ce a avut xp. totusi, ce configuratie are pc?

| Cdk_Robert_1999 explică (pentru gelu1970):

Gata am aflat problema,cand misc mufa de la casti, se aude mai bine, e din cauza la port-urile placii de sunet, presupun ca-mi trebuie alta placa de sunet, sau?

| gelu1970 a răspuns (pentru Cdk_Robert_1999):

Ia in considerare ca mufa poate sa fie defecta. probeaza intai cu alte casti

| Cdk_Robert_1999 explică (pentru gelu1970):

Port-urile placii de sunet sunt de vina! sad

| gelu1970 a răspuns (pentru Cdk_Robert_1999):

Ok robert. atunci cumperi una noua si o inlocuiesti.