| Bondocalex a întrebat:

Am o problema cu PC-ul dintr-o data nu s-a ma auzit sunteul am dat sistemul la maxim si abia se auzea ceva + un bazait. Am incercat si castile sa vad daca ar fi problema de la sistem si tot la fel. Am dezinstalat/reinstalat si updatat si driverul si tot la fel. Voi ce ziceti e de la placa de sunet? [care e integrata] sau de la altceva

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca si al meu.La sfatul cuiva, am deschis capacul calculatorului si am scos placa de sunet.Am curatat bine cu o pensula moale si un aspirator, eventual daca ai un uscator de par dat la rece. Poti face la fel.Din cauza prafului din calculator nu mai face bine contact acolo.

| Bondocalex explică (pentru anonim_4396):

Cum as putea sa scot placa de sunet daca e integrata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondocalex):

Nu se poate scoate dar cureti tot ce e de curatat in calculator.Eu am scos un pumn de praf.Scuze,intarzierea raspunsului, probabil ai rezolvat treaba. Poti updata si driverul de sunet.Descarci slim driver si dai un scan cu el.la fiecare driver gasit, dai clck pe download. iti downloadeaza automat ce drivere iti trebuie.

| Bondocalex explică (pentru anonim_4396):

Am PC curat il curat pe fiecare luna + am uniblue driver scander 2014 cu licenta am reinstalat si updatat driverul si acum se aude tare dar gajait eu cred ca trebuie sa cumpar placa de sunet multumesc oricum