| anonim_4396 a întrebat:

Nu demult sunt pasionat de minunata lume virtuala! Dar pe parcurusl timpului intampin niste probleme care ma depasesc! Sper ca voi sa ma puteti asjuta! Eu imi doresc ca PC meu sa fie bun pentru jocuri. Sistemul este urmatorul : processor AMD Athlon Dual Core 5000+; placa video: nvidia geforce de 512 RAMI : 2 gb.
Problema este urmatoare... Am auzit ca placa video nividia geforce nu se potriveste cu processor AMD, si ca trebuie sa imi iau procesor INTEL CORE fiindca INTEL este partener cu NIVIDIA si se vor potrivi mai bine. Eu de Craciun aveam in plan sa imi iau 2gb de Rami ca sa am 4 Gb Rami, dar acum a aparut problema asta cu procesoru' si va trebui sa imi iau procesor, ori placa video? MA DEPASESTE! Spuneti-mi ce credeti ca ar fi mai bine sa iau de craciun Placa video 1 gb/ 2gb RAM / Processor Intel Core pentru a se potrivi cu placa de o am acum? Ce sa imi iau de Craciun?

Răspuns Câştigător
| RainDrop a răspuns:

Diferenta de un PC aproape ca al tau doar ca cu 1. 80 rami, merge perfect! Procesorul AMD este foarte bun, si de unde ai auzit ca nu se inteleg? Daca o sati mai iei placa video de 7050 o sa il ai bunicel!

2 răspunsuri:
| alexxx a răspuns:

Pai da iti iei procesor Intel core ia-ti ori i3 ori i5 ori 7 ca restul nu se meritawinkingdac iti iau un procesor Intel core i7 nai probleme cativa ani bunihappy

| Tiberius a răspuns:

Sistemul tau este slab. Ceea ce ai zis tu e o aberatie.Nu ne-ai spus ce placa de baza ai. Ma indoiesc ca upgrade-ul se merita in cazul tau. Ti-ar trebui un sistem nou.