| Marcus20 a întrebat:

nu imi mai merge o boxa,astazi mergeau amandoua si cand m-am intors din oras am observat ca doar boxa stanga functioneaza,le-am desfacut pe amandoua sa vad daca nu a iesit ceva cablu sau daca nu e rupt ceva dar e totul normal, dau FUNDA celui care ma poate ajuta.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Nu ai zis ce boxa nu merge, boxa de la amplificator, boxa de la sistem 5.1 pentru calculator, boxa de la televizor, deci care boxă nu merge? Si doar o boxă nu merge sau ambele? sau daca e sistem 5.1 toate nu merg? Deci care e problema?

| Marcus20 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 2 boxe la PC iar cea din dreapta nu functioneaza de la ora 6

| Marcus20 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 2 boxe la PC iar cea din dreapta nu functioneaza

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marcus20):

Vezi sa nu fie mufa de la boxe stricată, nu aia din calculator, incearca boxele pe un televizor care are iesire de căsti, sau pe telefon, daca ai mufă jack de 3, 5mm, sau pe un mp3 player, si vezi daca tot asa merge doar una, daca tot la fel face, atunci este mufa de la boxă defectă, sau chiar firul care intră in difuzor de nu se aude, e intrerupt undeva. Poti schimba mufa aceea turnată de la boxe, cu alta care o gasesti in magazine sau supermarketuri unde au conectică audio, si o schimbi, dar trebuie sa ai neaparat pistol de lipit si fludor(cositor), ca sa lipesti firele alea pe mufă.