| Golyat18 a întrebat:

nu imi mai merge WIFI pe laptop insa pe telefon imi merge, in aceeas camera. De ce?

Răspuns Câştigător
| ovidiu123432 a răspuns:

Salut, am intampinat si eu o problema de genul dar nu stiu daca este aceeasi, incearca sa te deconectezi complet de la wifi si sa dai un restart la pc iar dupa incearca sa te conectezi din nou, daca nu merge nici asa mai asteapta putin ca poate o sa-si revina iar daca nu trebuie sa mergi la ei sau sa chemi pe cineva de la ei care sa ti-l faca.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......iva-si-in/

Cauta, apoi reinstaleaza driverul Wi-Fi.
Cu cautarea driverului te ajut, daca nu te descurci, dar intai posteaza poza din Device manager, sau din acele 2 programe, cu tabul/ramura pentru Network deschisa. pentru a identifica numele placii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza alt driver.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca apare hot-spot-ul routerului pe lista wi-fi.

1. Daca nu apare lista wi-fi, atunci nu este pornit (wi-fi se poate porni /opri printr-o combinatie de tasta, vezi manualul de utilizare). Daca Led-ul wi-fi este aprins si lista tot nu apare, atunci trebuie (re)instalat driver-ul wi-fi.

2. Daca apare lista si pe el hot-spot-ul router-ului tau, atunci verifica-i starea (conectat /deconectat). Daca e conectat, atunci dai reparare de conexiune (la proprietati). Daca nu este conectat, atunci incerci conectarea cu parola folosita si la telefon. Oprirea wi-fi pentru un minut poate ajuta de asemenea.

| darrio2007 a răspuns:

Deconecteaza-te si reconecteaza-te. De pe laptop. Mai face si la mine figuri.

| Golyat18 explică (pentru Bula):

Hotspotul aparea, la telefon imi functiona insa la laptop nu, chiar in aceeas camera.
Insa am resetat laptopul si acum imi merge.
Multumesc tuturor.