| RecKinul a întrebat:

O rudă m-a rugat să-i plătesc factura la mobil. Dacă i-mi trimite o poză a codului de bare de pe factură aş putea să "păcălesc" scanerul de coduri de bare de la PayPoint, PayZone etc să citească codul de bare de pe ecranul telefonului meu? A mai incercat cineva aşa ceva? Nu am timp să mă duc la oraş la reprezentanţă ca să plătesc fără a avea factura.

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Ai avea sanse de reusita mari, daca poza e clara.

5 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Nu mai știu, oare nu se putea introduce manual confused

Știu că se poate achita Paypal având inclus la telefon opțiunea NFC, asta poate sau nu include și facturile, în orice caz merită să încerci.

| TakeOff a răspuns:

Poti sa platesti atata timp cat sti suma si nu pacalesti cu nimic scanerul.

| Jessicathiemann a răspuns:

Nu merge cu codul de pe telefon, abia il scaneaza de pe foaie destul de greu insa daca are o calitate foarte buna la telefon si poate face o poza perfect luminata a codului de bare da, daca nu iti recomand sa o scanezi manual.

| Densia03 a răspuns (pentru Jessicathiemann):

Cum adică manual?

| RecKinul explică (pentru Densia03):

Problema s-a rezolvat de acum 6 ani. Nu mai dați răspuns. Mai uitați-vă și la vechimea întrebării înainte de a răspunde.