| Generalgrevious a întrebat:

Buna, in fiecare luna cand ma duc la chiosc sa platesc gazul la E.ON merg cu factura la chiosc si ii dau sa imi citeasca codul de bare. Am auzit de la cineva ca poti da codul de bare si de pe telefon, cum se face?

Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu platesc de pe computer cu cardul. In dreptul facturii apare "plateste" si apas pe acel buton, apoi urmez pasii sugerati de aplicatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La care chiosc platesti tu, la sediul lor platesti, asa prin cod de bare care il ai pe factura poti platii in oricare supermarket la aparate acolo au si pentru e on si pentru digi, am vazut in special la mega image si shop &go au astfel de aparate amplasate in interiorul magazinului.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aplicatia de online banking, scanezi codul de bare, apoi platesti.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Generalgrevious):

A, da, daca ai aplicatia eon, merge si aia. Si atunci daca ai aplicatia la ce sfintul cirnat mai omori niste bieti copaci pentru factura pe hirtie? Parca am fi in 1995, puii mei...