| Bariel a întrebat:

Salut, m-a rugat un bătrânel de la tara sa-i platesc o factura de 4000 de lei, eu de obicei platesc la magazine paypoint. Programul de munca nu-mi permite sa platesc la banca, credeti ca accepta cei de la magazin asemenea sume?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca mergi la PayPont da, te incadrezi:

'' În cadrul Tranzacțiilor suma transferată constă în suma netă plus Comisionul aferent pentru îndeplinirea Tranzacției, dacă se aplică. Sumele transferate prin intermediul Terminalelor nu pot depăși suma de 5.000 (cinci mii) lei per zi/per Client.''

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Sophieka a răspuns:

Ok, o platesti, dar sa iti dea banii pentru asta.

| Bariel explică (pentru Sophieka):

Am vrut initial, dar a venit la mine plangand chiar m-am oferit sa l imprumut, nu a acceptat. Nu e mare chestie.

| Sophieka a răspuns (pentru Bariel):

Ce ai vrut?
Nu ii mai platesti? De ce nu il ajuti daca el iti da cei 4000 lei sa achiti?

| Bariel explică (pentru Sophieka):

Il ajut, am inteles gresit, am crezut ca te referi sa i cer bani pentru serviciu

| Sophieka a răspuns (pentru Bariel):

Nu mi se pare normal sa-i ceri bani pentru asa ceva... Atunci chiar ti-ai pierdut umanitatea.