| anonim_4396 a întrebat:

Ora la laptopul meu rămâne în urmă chiar şi in timpul funcţionarii. Am Windows 7 piratat şi activat cu un activator. Am observat in fereastra de setare manuală a datei si orei ca există o eroare la reglajul automat al orei. Ce trebuie făcut?

7 răspunsuri:
| Black00 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa intri in bios sa setezi sau intri la setarile ceasului si bifezi "set time automatically"

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai da-i sa se seteze ora automat, cred ca va disparea problema.

| RecKinul a răspuns:

Păi tocmai asta este problema, spune că din cauza unei erori nu s-a putut seta automat.

| ionutyoyo a răspuns:

Salut,vezi ca pe placa de baza e o mica baterie ..defapt..e o baterie de ceas, trebuie schimbata acea baterie care este folosita de unitate/laptop doar pentru data si ora
Funda?

| RecKinul a răspuns (pentru ionutyoyo):

Am scris destul de clar că ramane ceasul in urmă chiar şi in timpul funcţionarii. Bateria este pentru perioada cand nu este alimentat. Actualizarea automată a datei de la Windows nu vrea să funcţioneze.

| darrio2007 a răspuns:

Ai spus clar ce windows ai.Ti-ai raspuns la intrebare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E setat fusul orar al Romaniei?