| DoarSile a întrebat:

pe tableta http://www.cel.ro/tablete/tableta-infotouch-itab-971-16g b-android-4.1-l/ merge sa imi bag internet pe ea?, inafara de wifi... zic sa imi fac un abonament de net... explicati-mi si mie unu care se pricepe dau funda multumesc

Răspuns Câştigător
| IQBoxGeek a răspuns:

Tableta nu are incorporat slot pentru SIM care sa primeasca semnal 3G. Modemul 3G pe care il primesti la abonament de internet mobil are el un slot pentru SIM care primeste semnal si da tabletei trafic de date. De una singura tableta nu are 3G, motiv pentru care trebuie modem extern.

12 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Prin fir nu poti pune internet dar prin stick care depinde tot de wireless se poate, ai un adaptor care vine pus la tableta si apoi in adaptor ai pana la 4 usb-uri normale acol bag stick cu internet si va functiona.

| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! Dupa cum poti vedea in specificatiile tehnice, tableta care te intereseaza pe tine nu are un slot in care sa intre un sim pentru semnal broadband oriunde. Insa ii poti atasa un dongle modem wireless si asa te-ai putea folosi de internet mobil pe ea, desi o sa arate mai ciudat pentru ca va trebui sa folosesti si un adaptor de la micro usb la usb normal. Ai mare grija insa la compatibilitatea dintre tableta si modemurile disponibile in reteaua care iti va furniza traficul de date. O tableta de genul acesta probabil poti lua gratuit sau la pret foarte bun la un abonament de date. Sper ca ti-am fost de folos. O zi buna

| DoarSile explică (pentru IQBoxGeek):

Da dar am vazut ca, cu modemul nu am semnal oriunde crying

| DoarSile explică (pentru IQBoxGeek):

Si inca cv ce trebuie sa scrie pentru semnal broadband oriunde?

| IQBoxGeek a răspuns (pentru DoarSile):

Traficul de date va functiona oriunde ai semnal 3G sau macar EDGE. In functie de alegerea de retea pe care o vei face, poti sa ceri o harta cu zonele de semnal pe toata tara, ca sa vezi sigur ce tip de semnal este acolo unde vrei sa o folosesti. Gandeste-te ca e acelasi modem pe care mai mult ca sigur l-ai folosit la un moment dat pe laptop(toti am facut asta). Oricum, la orice retea este probabil o perioada de proba pentru abonamentul de date ca sa verifici semnalul. Intereseaza-te in magazine sau la relatii cu clientii.

| IQBoxGeek a răspuns (pentru DoarSile):

Traficul de date o sa mearga oriunde este semnal 3G sau macar EDGE. Asta inseamna in orice zona urbana si in mare parte din zona rurala. Poti sa te interesezi ce semnal e la telefonie in reteaua respectiva acolo unde vrei sa folosesti tableta. In functie de ce companie alegi pentru abonament, poti sa ceri o harta pentru toata tara cu puterea semnalului ca sa iti dai seama cum o sa mearga. Oricum, din cate stiu la orice abonament de internet mobil e o perioada de proba ca sa poti verifica viteza si o sa alegi tu daca pastrezi sau nu abonamentul. Intreaba la reprezentante.

| IQBoxGeek a răspuns (pentru DoarSile):

Nu

| DoarSile explică (pentru IQBoxGeek):

Da dar ai vazut tableta nu are 3g

| DoarSile explică (pentru IQBoxGeek):

Imi dai si mie id tau de mess sa vorbim mai multe happy?

| DoarSile explică (pentru IQBoxGeek):

Auzi poti sa imi dai id de mess sa vorbim mai multe happy?

| IQBoxGeek a răspuns (pentru DoarSile):

Din pacate nu, dar daca mai ai intrebari incerc sa te ajut. Weekend placut, salut!

| DoarSile explică (pentru IQBoxGeek):

Hai noroc happy

| IQBoxGeek a răspuns (pentru DoarSile):

Tableta nu are incorporat slot pentru SIM care sa primeasca semnal 3G. Modemul 3G pe care il primesti la abonament de internet mobil are el un slot pentru SIM care primeste semnal si da tabletei trafic de date. De una singura tableta nu are 3G, motiv pentru care trebuie modem extern.