| BlackAndWhit3 a întrebat:

placa mea de baza are slot pci-e 2.0 si vreau sa stiu daca merg placile video 3.0

Răspuns Câştigător
| Capota a răspuns:

Da, o sa-ti mearga dar nu la adevarata ei capacitate, o sa-ti "duca" doar cat poate placa de bazawinking

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Greu tare sa dai pe google... iti lua 30 secunde si aflai si raspunsul.
R: da, o sa mearga placile video 3.0.

| Jipa95 a răspuns:

Da, vor merge si placile video care au 3.0 In momentul in care ai pus acea placa video pe placa de baza, isi va da downgrade. Adevarat, performantele acelei placi video nu vor vi ca si pe PCI x 3.0, dar sa stii ca este compatibile!
Bft! happy