| PinguTheBoss a întrebat:

prieteni am mare nevoie de ajutorul vostru.In ultima vreme Pc-ul meu merge foarte foarte prost! De fapt prost e putin spus merge greu rau! Cat si despre net e mai varza cred ca am la Trojan-i cu miile ce antivirus imi recomandati gen Malware, Nod32...Dar fara Avast sau Avira sau AVG mersiwinking.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
Îti recomand apoi să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 7 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!