| Mandeliu a întrebat:

recent am achizitionat un VW Passat 2012. Acesta are calculator de bord si navigatie, dar nu are harta pentru Romania. Cum as putea sa pun harta Europei pe calculator?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ce brand si model de navigator ai si intri pe internet sa cumperi licenta.
Te-as sfatuii sa cauti propietarul masinii si sa vezi daca are licenta la navigator, ca atunci ai nevoie sa o reinoiesti doar (licence renewal) care este multa mai ieftina decat cumpararea licentei.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa cumperi licenta de folosire a navigatorului ca sa-ti permita sa pui harta Europei si sa o poti folosii.

| Mandeliu explică (pentru Violleta2022):

Si mai exact cum as putea face asta?

| Mandeliu explică (pentru Violleta2022):

Din ce vad el a mai fost operat, masina este adusa recent din Olanda si are locatii in el, deci s-ar putea sa aiba licenta. O sa vad ce fac. Multumesc pentru ajutor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mandeliu):

Vezi ce brand si model de navigator ai si intri pe internet sa cumperi licenta.
Te-as sfatuii sa cauti propietarul masinii si sa vezi daca are licenta la navigator, ca atunci ai nevoie sa o reinoiesti doar (licence renewal) care este multa mai ieftina decat cumpararea licentei.