| AndreiG007 a întrebat:

Recent am fost plecat undeva si am facut niste poze cu un telefon. Ele au fost stocate pe un card SD de 7GB. Deci totul bine si frumos, iar intr-o zi ma trezesc ca telefonul imi spune ca cardul a suferit nu stiu ce defectiune sau ca nu mai raspunde. N-am dat importanta. Dupa cand am avut nevoie de poze... Pozele nu mai sunt. Nici cardul nu mai il gaseste. L-am bagat in alt telefon la fel. L-am conectat cu PC-ul nimic. Tot nu apare. S-a stricat cardul? Putin ajutor. Ofer normal funda.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Daca cardul nu mai este recunoscut de calculator sau alte dispozitive, inseamna ca are defect firmware aproape imposibil de reparat acasa mai ales de cienva fara experienta. Daca pozele erau asa importante te poti duce la o firma de recuperari, dar poate sa coste peste 100 euro depinzand de cat de greu se extrag pozele din el.