| stefanhaiosu a întrebat:

Sall TPU, am o problema cu un card de memorie, deci mergea tot frumos si azi cand am conectat telefonul la PC imi aparea folderul de la card dar nu imi arata nimic in el, nu era nimic, dar pe telefon puteam accesez continutul. Am scos cardul fara sa il dezinstalez si cand l-am bagat inapoi nu mi-l mai citea, nici cu adaptor, nici in al telefon. Si nici nu am cum sa da recovery sau ceva ca nu il citeste nici un dispozitiv
CE POT SA FAC SA IMI SALVEZ POZELE DE PE EL SAU E COMPROMIS
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Macar iti detecteaza cardul? nu conteaza ca nu il citeste. il detecteaza atunci cand il introduci in lectorul de la pc? ca ceva necunoscut insa macar sa apara?
in caz contrar, e mort, si sincer imi pare rau dar nu cred ca mai recuperezi ceva. daca nici macar nu da semne ca e "viu", atunci programele specifice de recuperare de date nu au ce recupera daca nu il vede.

| Tarabostes a răspuns:

Pe calculator nu iti aparea nimic pentru ca, cel mai probabil, nu i-ai dat voie din telefon sa acceseze condinutul. Dupa ce ii dai voie, poti vedea doar din pc si de pe telefon nu. Daca ai scos cardul cand telefonul era pornit e posibil sa fi distrus fisierele. Inchide telefonul, scoate cardul, baga-l iar si vezi daca mai e ceva pe el.