| AndreiHELPme a întrebat:

Recent am luat o pereche de casti natec genesis hx55 si am probleme cu sunetul. Se aude un bazait infiorator si mi se pare ca se aude mai tare pe partea dreapta. Aseara am selectat PnD sound device ( ala de la casti ) si au mers 30 de min dupa care iar apare bazaitul. Putin ajutor va rog. Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

De obicei aceastaproblema apare de la interferente provocate de la placa de baza(de obicei la pc)datorita compatibilitatii dintre condensatori si cu placa de sunet incorporata. Daca se intampla doar la casti(pasive sau active)cum o fi ele, e probabil ca placa sa nu acepte niciodata castile. Daca se intampla doar la aceasta pereche hx55 atunci sunt ele stricate, sau daca se intampla la orice difuzo(daca e laPC)atunci ia-ti o placa de sunet (incororat sau USB extern etc
Ex>http://olx.ro/......1NOlp.html
sau incorporata>http://olx.ro/......1AilD.html
Acum-a depinde unde pui castile(daca e la tel cred ca sigur sunt castile stricate)tel.sunt optimizate foarte ok.Pentru detalii raspunde! Bafta!

| AndreiHELPme explică (pentru BogdanSVPetc):

NU pot sa le pun la tel pentru ca sunt pe USB si au un sunet extrem de puternic ( state-am cu volumul la 2-4 ca sa nu surzesc laughing ) Sincer sa fiu am sa ma duc la altex de unde le-am cumparat sa vad ce zic si aia... vreau sa le schimb totusi dar sunt suparat ca s-au stricat asa repede sad

| BogdanSVPetc a răspuns (pentru AndreiHELPme):

Daca sunt ele stricate intr-adevar nu ai ce le face tu, daca era de la PC mai erau solutii(desi destul de neconvenabile), dar daca esti sigur ca cu alte difuzoare merge bine apoi asta.In caz contrar ca zic ei ca la ei merg, dar si PC-ul tau e bun inseamna ca ai o placa de sunet mult prea veche pentru sistemul lor(desi nu cred).Imi pare rau dar solutii nu prea sunt decat sa le duci la magazin.Bafta! happy. Funda?

| AndreiHELPme explică (pentru BogdanSVPetc):

Funda big grin. Stai linistit ca stau langa ei cand fac verificarea si daca nu bazaie inseamna ca PC-u meu e problema insa nu cred pentru ca si pe alte calculatoare fac castile la fel laughing