| euAnonim100 a întrebat:

Salut, TPU!
Recomandati-mi si mie niste playere audio-video pentru Windows 7. Am folosit ceva timp Windows Media Player, dar observ ca a inceput sa "scartaie". Adica: trebuie sa astept minute intregi pentru a porni o melodie sau un videoclip, si uneori imi spune ca fisierul nu exista, se blocheaza in timpul redarii (bine, nu mult timp: in jur de 1-2 secunde), da aproape intotdeauna Not Responding si multe altele.
Am inceput sa folosesc KMPlayer. Da, design dragut, redare cursiva, full HD... Dar actioneaza foarte greu sad Ce-i drept, nu ca Windows Media Player, dar totusi nu ma satisface si vreau sa il schimb... As vrea niste recomandari, dar am si cerinte:
1. Sa actioneze repede (chiar foarte repede)
2. Sa nu solicite sistemul si memoria la maxim
3. Sa aiba un design modern
4. Sa redea cursiv, fara opriri!
Voi da funda la cel mai bun raspund, restul vot!
Va multumesc anticipat si va voi fi recunoscator pentru tot!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Media playerul din Windows functioneaza bine. El "scartaie" din alte motive (codecurile sistemului, registrii).
Incearca sa cureti cu asta si sa optimizezi:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
restart si probezi, eventual poti instala Klite codec:
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
Totusi ca mediaplayer poti inecrca GOM Player:
http://www.filehippo.com/download_gom_player
sau JetAudio:
http://download.cnet.com/......13740.html

| euAnonim100 explică (pentru horia2012):

Multumesc mult! Ai funda!

| horia2012 a răspuns (pentru euAnonim100):

Cu placere. Mersi.

6 răspunsuri:
| alex71yonutz a răspuns:

Salut,incearca Itunes, vlc media sau gom player audio.Bafta

| euAnonim100 explică (pentru alex71yonutz):

Nu e rau... Dar iTunes e pentru dispozitivele Apple (MAC), VLC reactioneaza foarte repede la comenzi, dar designul nu ma prea incanta! As opta pentru Gom Player, dar mai astept raspunsuri! Pana atunci ai un vot!

| alex71yonutz a răspuns (pentru euAnonim100):

Da este pentru dispozitivele Apple, dar poti asculta si muzica cu el.Ti-l recomand cu mare incredere

| FLORINNN12345678910 a răspuns:

Iti recomand BS Player sau Mx player