| Sly a întrebat:

Stie cineva cum se poate seta Windows Media Player sa apara imaginea albumului muzical la formatul FLAC?
In KMPlayer si Winamp apare, e ok.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In optiunile media player. pune de exemplu o piesa. te situezi cu mouse pe screen si click dreapta/ vizualizare/alegi a doua optiune...caratula album sau ceva similar, depinde de ce limba are windows.
bafta.

| Sly explică (pentru gelu1970):

Am setat Album Art la vizualizare... dar nu arata la FLAC. Numai la MP3.

| gelu1970 a răspuns (pentru Sly):

Ai perfecta dreptate. pentru arhive flac trebuie sa instalezi niste codecs pentru flac si apoi configurezi. insa nu merita. in plus pe langa faptul ca wmp iti reproduce arhivele, am inteles ca folosesti si alte reproductoare.

| Sly explică (pentru gelu1970):

Totusi prefer WMP si nu ma las pana nu reusesc happy

| Sly explică (pentru gelu1970):

Am instalat: http://sourceforge.net/projects/mfflac/?source=typ_redirect Media Foundation FLAC Codec
problema a fost rezolvata :) si subiectul elucidat. Sa imi dau funda? :))

| gelu1970 a răspuns (pentru Sly):

Normal. ma bucur ca ai reusit.
vezi daca te lasa sa-ti dai funda
bafta