Întrebare recomandată | JayZei a întrebat:

Vreau să știu cum se fac astfel de imagini: http://iceimg.com/HVIiDMfD/rt http://iceimg.com/mKeLV-R5/park. Fundăă.

9 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Cu multa munca, dar si cu talent.Vei reusi, este foarte usor.

| Darius392 a răspuns:

Aceasta poza e formata din mai multe imagini suprapuse, puse in aceeasi pagina.
E mult de munca, oricum.
Funda?

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Caută despre Shutter speed la o cameră foto. Să ştii că o să ai nevoie de o camera destul de bună şi apoi un anume program. Atât ştiu din păcate.

| MaRyWssssss a răspuns:

Eu stiu cum, dar iti trebuie cam multe.In primul rand ai nevoie de o camera foto foto sau un telefon cu care poti sa faci multe poze una dupa alta in timpul actiuni, apoi ai nevoie de photoshop ca sa poti sa imbini imaginile intr-o singura imagine.
deci cand faci pozele trebuiee sa ti nemiscat aparatul de fotografiat dupa ce ai facut pozele le editezi cu photosopul, se poate si cu pain dar e de munca. Deci cu photoshopul incarci imaginile si le editezi astfel:lasi o imagine ne editata asta sa fie imaginea principala, iar din restul decupezi doar persoana sau obiectul care vrei sa il multiplici si le pui pe imaginea principala

| marymaria277 a răspuns:

Pe mobil happy Trebuie sa iti descarci o anumita aplicatie. Funda?

| Org3 a răspuns:

Pai cu un anumit program.

| Uricanez a răspuns:

Am facut astfel de imagini pentru anumiti prieteni in Photoshop, Faci mai multe poze in acelasi loc, si sa te lamuresc iti si explic babeste:
De exemplu sunt 2 banci fata in fata intre ele e un trotuar, tu vrei sa pari in imagini ca sari de pe banca din dreapta pe cea din stanga.
1: Faci o poza stand pe banca din dreapta
2: Faci o poza sarind in aer sau 2
3: Faci o poza ca si cum ai fi aterizat (Cazut) pe banca din stanga.
Dupa ce ai toate aceste imagini intri in photoshop si le supra pui, doar ca nu e chiar asa de simplu. ai putin de modificat si acolo sa para totul real dar te asigur ca iese ceva frumos si interesant

| ionutz13131 a răspuns:

Pe mobil ma

| Mishka25 a răspuns:

Foarte simplu alegi ca camera de fotografiat sa faca mai multe poze pe secunda, sau sa fotografieze in continuu atita timp cit tii apasat butonul de fotografiere.