| AndruP a întrebat:

Se merita sa cumpar un PC la mana a doua?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am unul la mina a doua. Dar de la un service unde a fost verificat si reconditionat, nu de aiurea. Merge bine.

| Me2 a răspuns:

Nu prea, nu m-as risca
Ce buget ai? si la ce vei folosi pc-ul?
ai nevoie de monitor/tastatura/mouse/boxe?

| geop a răspuns:

De ce nu? Uneori cele la mâna a doua sunt mai bune ca cele "noi". Eu mai teamă am cu lucrurile noi decât cu cele second-hand. Nu am prea luat la mâna a doua, dar ce am luat a fost durabil, deşi nu strălucea a nou. Analizează foarte bine, că unii păcălesc, fă proba sau ia numai de la persoane pe care le cunoşti bine şi ai încredere.

| IoanaSorina a răspuns:

Nu prea..Deoarece o sa mearga greu netul si in acelasi timp si calculatorul. Nu vrei sa paesti asa, crede-ma big grin
Mai bine unul pentru fiecare, chiar daca costa, dar mai bine sa ti mearga bine, decat greu happy
Sper ca te-am ajutat :*

| ?tyP???????? a răspuns:

Dawinking

| profil6568923 a răspuns:

Depinde ce PC adica ce componente are si cati bani dai pe el. Poti face o afacere buna sau nu.

| deya100 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti iei un laptop nou!
big grin

| SilentRp a răspuns:

Depinde. Unii isi pot vinde calculatoarele pentru ca si-au luat laptop. Dupa parerea mea este foarte riscant sa iti iei un pc la mana a doua din mai multe motive:
1. Poate ca acel calculator sa fie overclock-at si sa nu fie stabil.
2. Sunt piese fragile care nu stii cat mai duc (de exemplu hdd)

Sfatul meu este sa mai astepti si sa iti configurezi un pc bun si nou.

| cosminutz98 a răspuns:

Deloc.Tu de ce crezi ca vand ceilalti calulatoare ori ca nu mai ai ce face cu ele ori alta problema.