| alexionut98 a întrebat:

se poate atasa boxele de la o combina muzica la laptop?

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Sa pui doar boxele, nu poti, trebuie puse cu tot cu combina si ai nevoie de un cablu Jack 3, 5mm tata, la 2RCA tata.

| PaulCCraciun a răspuns:

Doar boxele e cam greu, pentru ca ele au nevoie de un circuit de alimentare, trebuie sa conectezi boxele cu tot cu combina, ea este pe post de amplificator. iar pentru asta trebuie conectat cu o mufa care are la un capat jack de 3.5mm. banuiesc (virgula) ca combina are mufe RCA, deci cred ca iti trebuie un cablu de genu:
http://www.peforum.ro/......00_700.jpg

| FrozEenSoul a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Ai mare dreptate! Si eu am la fel tongue Combina pe post de sistem. Dar ai uitat sa ii zici ca atunci cand porneste muzica, sa foloseasca functia AUX ( Auxiliar ) Poate lasa pe Tape / CD rolling on the floor

| PaulCCraciun a răspuns (pentru FrozEenSoul):

Credeam ca e de la sine inteles, de aceea nu i-am mai spus.

| TudorLux a răspuns:

Se pot atasa e corect

| Crisstyanos a răspuns:

Da se pot atasa, dar cablul pe care il introduci in combina trebuie introdus la semnul de casti din laptop... funda?