| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea a cumparat recent un ruter ASUS 555C 2 deoarece mufa de la cablul de net tot se strica si a vrut net prin wi-fi. Calculatorul se conecteaza la ruter dar spune ca e fara acces internet. Ce sa fac? Dau funda plus vot.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Alexxyaa a răspuns:

Un ruter nu se poate conecta la inernet doar laptopurile tabletele si telefoanele.
Daca vrea net pe calculator trebuie conectat cablul de internet la ruter si mai departe conectat la calculator.
Fundita?

| DigBick a răspuns (pentru Alexxyaa):

Prin calculator m-am referit la laptop, am uitat sa spun.

| DigBick a răspuns (pentru Alexxyaa):

Tu nu ai inteles prea bine. O iau pe rand. Are un laptop. Are ruter. Am bagat cablul de la net in ruter. Ruterul emite semnalul wi-fi. Laptopul se conecteaza la ruter PRIN WI-FI. Sin gura problema este ca, el chiar daca se conecteaza, spune ca este FARA ACCES INTERNET. Pe ea o intereseaza ce trebuie facut, pe mine la fel. Sper ca ai inteles si mai sper ca poti sa ma ajuti.

| DigBick a răspuns (pentru Alexxyaa):

Si am gresit. Modelul ruterului e ASUS RT-12E.